Szkolenia z bezpiecznej jazdy to m.in. obniżenie kosztów utrzymania floty

Szkolenia z bezpiecznej jazdy to m.in. obniżenie kosztów utrzymania floty

SZKOLENIA Z BEZPIECZNEJ JAZDY TO POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA KIEROWCÓW, WYŻSZA ŚWIADOMOŚĆ EKOLOGICZNA ORAZ NIŻSZE KOSZTY UTRZYMANIA FLOTY FIRMOWEJ

Obniżenie poziomu szkodowości floty służbowej, w tym redukcja liczby szkód parkingowych, zmniejszenie kosztów napraw mechanicznych, niższe rachunki za paliwo oraz podniesienie wydajności pracowników działających w terenie. To tylko niektóre z korzyści, jakie może odnieść pracodawca, który zaproponuje  pracownikom, korzystającym ze służbowych pojazdów, szkolenia  z bezpiecznej jazdy.

Szkolenia poprawiają także bezpieczeństwo kierujących pojazdami służbowymi. – Od czasu, gdy zaczęliśmy wysyłać pracowników na kursy liczba szkód zawinionych, czyli takich, w których szkoda została spowodowana z winy kierowcy, spadła z 25% (dane za 2014 r.) do 10% (dane za pierwsze półrocze 2017 r). – mówi Marek Andruchów, Kierownik Zespołu Usług Wewnętrznych z BGŻ BNP PARIBAS.

BGŻ BNP PARIBAS jest obecnie największym klientem Arval Polska – jednego z liderów branży leasingowej oraz najszybciej rozwijającej się firmy na tym rynku w Polsce – posiada flotę liczącą ponad 1 000 samochodów. Do tej pory ze szkoleń skorzystało ponad 300 pracowników korzystających z floty służbowej.

– Szkolenia z bezpiecznej jazdy stają się częścią polityki flotowej w wielu firmach. Niektórzy nasi klienci szkolą każdego nowego pracownika, a szkolenia są odnawiane co kilka lat – mówi Paweł Racis, Dyrektor Handlowy Arval.

Szkolenie trwa jeden dzień, w trakcie którego kierowcy, pod okiem ekspertów, poprawiają technikę prowadzenia pojazdu, budują świadomość zagrożeń na drodze, uczą się przewidywać i reagować na zagrożenia oraz skutecznie korzystać z nowoczesnych technologii bezpieczeństwa (ABS, ESP, etc.). – Dodatkowo dzięki nauce eko-jazdy firma redukuje koszty paliwa, a nowoczesne programy telematyczne pozwalają monitorować postęp umiejętności pracowników i zwiększyć ich wydajność w terenie – mówi Marek Andruchów, kierownik Zespołu Usług Wewnętrznych z BGŻ BNP PARIBAS.

Pracownicy chętnie korzystają z tego typu szkoleń, ponieważ zdobyta w ich trakcie wiedza przydaje im się także na co dzień. – Dzięki szkoleniu czuję się znacznie pewniej za kierownicą. Nauka praktycznego korzystania z takich systemów, jak ABS, czy ESP przydaje się nie tylko w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, ale także, gdy podróżuję z rodziną – mówi Łukasz Knapiński, Dyrektor Regionu Personal Finance z BGŻ BNP PARIBAS.

– Szkolenia eko-jazdy to modelowy przykład społecznej odpowiedzialności biznesu, gdzie  współpraca dwóch firm nastawiona jest nie tylko na własne korzyści ekonomiczne, ale też na korzyści dla pracowników, społeczeństwa i środowiska. Arval i BGŻ BNPP mają własne cele biznesowe, jednak cele społeczne i środowiskowe są ponadbranżowe. Potrzebna jest strategia CSR i chęci menedżerów, by powstawały projekty dające wszystkim satysfakcję wykraczającą poza „dowiezienie wyniku”, wynikającą z  tworzenia „dobrego biznesu”. A tylko takie rozumienie CSR ma sens. – mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, Dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu z BGŻ BNP PARIBAS.

Arval Driving Academy to, jeden z pierwszych na polskim rynku flotowym, program doskonalenia jazdy dla kierowców. Jest realizowany we współpracy z renomowanymi szkołami jazdy i dostępny w największych miastach w Polsce. Szkolenia dedykowane są kierowcom aut osobowych oraz dostawczych. Program obejmuje m.in. podnoszenie umiejętności przewidywania zagrożeń w trakcie jazdy, poprawę techniki poruszania się w ruchu i prowadzenia pojazdu oraz naukę reakcji w sytuacji zagrożenia i udzielanie pierwszej pomocy.

Informacje o firmie Arval:

Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. Arval specjalizuje się w leasingu pojazdów. Arval oferuje swoim klientom – dużym przedsiębiorstwom międzynarodowym, małym i średnim przedsiębiorcom oraz wolnym zawodom – dopasowane do nich rozwiązania optymalizujące przemieszczanie się pracowników i outsourcing ryzyka związanego z zarządzaniem flotą. Specjalistyczne doradztwo oraz jakość obsługi, które stanowią podstawę obietnicy Arval wobec klientów, zapewnia ponad 6 400 pracowników w 29 krajach. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1 028 142 pojazdów na całym świecie (grudzień 2016 r.). Sojusz Element-Arval Global Alliance to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. W ramach organizacyjnych BNP Paribas, Arval prowadzi działalność w pionie podstawowej bankowości detalicznej. 

www.arval.com

Informacje o BNP Paribas:

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 74 krajach i zatrudnia ponad 192 000 pracowników, w tym ponad 146 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franszyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych. Grupa pomaga wszystkim swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku.

www.bnpparibas.com

Poprzedni artykułBIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł w styczniu 2018 r. + 7,4%
Następny artykułCzeka nas kolejny rok wzrostu rynku leasingu. Konsumpcja prywatna lekko wyhamuje, wyraźnie odbiją inwestycje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj