Jak działają porównywarki ubezpieczeń turystycznych?

Trudno wyobrazić sobie wyjazd na wakacje bez odpowiedniego ubezpieczenia. Nawet karta EKUZ pozwalająca na korzystanie z publicznej Służby Zdrowia w krajach Unii Europejskiej nie zabezpiecza nas na każdą ewentualność. Najlepiej skorzystać więc z internetowej porównywarki ubezpieczeń turystycznych i znaleźć polisę, która idealnie odpowiada naszym potrzebom. Jak działają tego typu porównywarki?

Dlaczego ubezpieczenie na wakacje warto kupować przez internet?

Ubezpieczenie na wakacje możemy kupić między innymi rezerwując wycieczkę zagraniczną lub bilety lotnicze. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób skorzystamy z najlepszej i satysfakcjonującej cenowo oferty. Z pomocą przychodzą wówczas internetowe porównywarki ubezpieczeń turystycznych, takie jak Kiosk Polis, gdzie znajdziemy polisy przygotowane przez kilkunastu wiodących i sprawdzonych ubezpieczycieli. Porównywarka ubezpieczeń pozwala idealnie dopasować polisę do charakterystyki wyjazdu, między innymi pod względem jej elementów i wartości. Ponadto kupowanie ubezpieczenia przez internet jest zazwyczaj tańsze i możemy zająć się tym tuż przed wyjazdem, unikając zbędnych formalności, wizyty w stacjonarnym punkcie ubezpieczyciela i zyskując w ten sposób czas.

Jakich danych potrzebuje ubezpieczyciel?

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń turystycznych rozpoczynamy od wypełnienia krótkiego formularza. Jest on zdecydowanie mniej złożony niż w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych. Należy w nim podać interesujący nas okres ubezpieczenia, miejsce wyjazdu lub kilka krajów, które zamierzamy odwiedzić, a także daty urodzenia osób, które chcemy ubezpieczyć. Bardzo ważny jest również cel wyjazdu, ponieważ jeżeli poza wypoczynkiem zamierzamy uprawiać sport, podejmować pracę, towarzystwo ubezpieczeniowe musi o tym wiedzieć, by uwzględnić te ewentualności w polisie. Należy także w odpowiednim miejscu formularza zaznaczyć ewentualne przewlekłe choroby uczestników wyjazdu. Wypełnienie formularza pomoże w wyselekcjonowaniu polis ubezpieczeniowych spełniających wymagane kryteria.

Wybieramy najkorzystniejszą ofertę

Następnie przechodzimy do wyboru ofert. Specjalne filtry pozwalają wybrać między innymi wartość polisy, jeśli chodzi o koszty leczenia i ratownictwo. Dodatkowe opcje dotyczą następstw nieszczęśliwych wypadków, utracenia bagażu, aktów terroru czy zdarzeń po alkoholu. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są bardzo zróżnicowane nie tylko cenowo, ale również jakościowo.

W specjalnym okienku istnieje możliwość dokładnego porównania ofert, które bierzemy pod uwagę. Ich czytelna prezentacja ułatwia podjęcie decyzji, jednak zanim zdecydujemy się na wykupienie konkretnej polisy, najlepiej zapoznać się z dokumentem OWU – ogólnymi warunkami ubezpieczenia, gdzie przedstawione są między innymi definicje dotyczące zdarzeń czy wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Chodć dokument może liczyć nawet kilkadziesiąt stron, zdecydowanie warto go przejrzeć, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Zakres odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego może znacznie różnić się w przypadku dwóch, na pierwszy rzut oka bardzo podobnych do siebie polis.

Dobre porównywarki ubezpieczeń turystycznych korzystają z ofert udostępnionych przez wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe. Przy ich pomocy można także w ciągu kilku minut wykupić odpowiednią polisę online i bez zbędnego stresu cieszyć się wyjazdem. Kupowanie ubezpieczenia turystycznego przez internet to nie tylko oszczędność czasu, ale często również niższa cena w porównaniu do ofert dostępnych w punktach stacjonarnych.

Poprzedni artykułListwy sufitowe – oryginalne wykończenie wnętrz
Następny artykułNajważniejsze korzyści influencer marketingu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj