Ubezpieczenie mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych – co to jest i jak działa?

Ubezpieczenie mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych – co to jest i jak działa? Większość właścicieli nieruchomości nawet nie wyobraża sobie, co by było, gdyby w ich domu czy mieszkaniu wybuchł pożar. Tymczasem to może przytrafić się każdemu. Niestety często ogień w domu wiąże się zarówno z realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców, jak i możliwością utraty cennych przedmiotów. Chociaż takie sytuacje nie zdarzają się często, to niosą za sobą ogromne konsekwencje finansowe – dlatego zastanów się nad wykupieniem ubezpieczenia majątkowego, które uchroni Cię przed dotkliwymi skutkami zarówno pożarów, jak i innych niespodziewanych zdarzeń losowych.

Z tekstu dowiesz się:

 • jaką ubezpieczenie wybrać, aby chronić dom lub mieszkanie od ognia i innych zjawisk losowych,
 • jakie sytuacje obejmuje ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych,
 • jakie warianty ubezpieczenia od ognia masz do wyboru w ofercie ERGO Hestii

Zdarzenie losowe to sytuacja, która występuje niezależnie od woli ludzkiej i która może wywołać określone skutki. Jedną z nich jest niewątpliwie pożar – tragiczne dla właściciela zjawisko, przed którego konsekwencjami finansowymi na szczęście można się zabezpieczyć. To możliwe, jeśli wykupisz ubezpieczenie domu od pożaru oraz innych nieprzewidzianych sytuacji losowych.

Jak i gdzie wykupić ubezpieczenie mieszkania od zdarzeń losowych?

Ubezpieczenie od pożaru jest bardzo proste, ponieważ każda polisa mieszkaniowa w swojej podstawowej wersji chroni nieruchomość przed ogniem oraz innymi zdarzeniami losowymi. Trzeba jednak podkreślić, że podstawowe ubezpieczenie chroni tylko mury i ewentualnie elementy stałe domu czy mieszkania.

Ruchomości domowe i innego typu mienie należy włączyć w zakres ochrony dodatkowo. Aby odpowiednio zadbać o nie w kontekście pożaru czy innych zdarzeń losowych, zwróć uwagę na oferowane przez ERGO Hestię ubezpieczenia, a dokładnie ubezpieczenie mienia w ERGO 7. To proste rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz szeroki zakres ochrony dla każdego rodzaju nieruchomości. Z agentem tego towarzystwa ubezpieczeń z łatwością skontaktujesz się przez internet, bez wychodzenia z domu.

Ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych – dlaczego warto?

ERGO 7 to dobry wybór w kwestii ubezpieczenia mieszkania od pożaru i innych zdarzeń losowych. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że masz do dyspozycji kilka wariantów, z których możesz wybrać ten, którego zakres ochrony odpowiada Twoim oczekiwaniom – więcej na ich temat przeczytasz w kolejnej części artykułu. W zależności od tego, którą z opcji wybierzesz, ubezpieczenie będzie obejmować:

 • uszkodzenie mienia na skutek pożaru lub innego zdarzenia losowego, np. uderzenia pioruna, zalania lub huraganu,
 • zniszczenie elementów zewnętrznych domu lub mieszkania, również tych znajdujących się na terenie ubezpieczonej posesji (np. kamer, elementów monitoringu),
 • przepięcie bez względu na przyczynę (np. zwarcie w instalacji, nagły skok w sieci powodujący uszkodzenie sprzętu AGD lub RTV),
 • pękanie mrozowe elementów zewnętrznych domu, budynku gospodarczego lub elementów balkonów, tarasów lub loggii w mieszkaniu,
 • zniszczenie roślin znajdujących się na terenie posesji objętej ubezpieczeniem,
 • rozmrożenie zapasów przechowywanych w lodówkach,
 • katastrofę budowlaną domu w budowie lub budynku gospodarczego i architektury ogrodu, które są dopiero w trakcie budowy (nawet bez końcowego odbioru technicznego).

Dodatkową zaletą ubezpieczenia w ERGO Hestii jest fakt, że do zawarcia umowy nie są wymagane oględziny budynku oraz fizyczne okazywanie przedmiotów, które chcesz ubezpieczyć.

Ubezpieczenie od ognia i innych zjawisk losowych – warianty

Jak już wiesz, umowę w zakresie Ubezpieczenia od Ognia i Zdarzeń Losowych w ERGO 7 możesz zawrzeć w jednym z trzech wariantów:

 • I: zdarzenia losowe,
 • II: zdarzenia losowe, przepięcie, rozmrożenie,
 • III: wszystkie zdarzenia, które nie zostały wyłączone z zakresu odpowiedzialności.

W przypadku każdego wariantu zakres ochrony możesz rozszerzyć o szkody powstałe wskutek powodzi.

Niektórzy właściciele domów zastanawiają się, czy można wkupić ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych dla domu starszego niż 50-letni. Okazuje się, że w ERGO Hestii jak najbardziej tak. Jeśli dach i elewacja nieruchomości w ostatnim czasie były wymieniane lub przeszły generalny remont, agent ubezpieczeniowy potwierdzi z Tobą, kiedy to miało miejsce. W innym przypadku będziesz musiał samodzielnie określić sumę ubezpieczenia dla domu według jego rzeczywistej wartości.

Wiesz już, na czym polega ubezpieczenie od ognia i innych zjawisk losowych. Wybierz ofertę ERGO Hestii i zyskaj pewność, że żadna nieprzewidziana, niezależna od Ciebie sytuacja nie wpędzi Cię w kłopoty finansowe!

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

Poprzedni artykułOpiekunki osób starszych w Niemczech. Czy do pracy w opiece potrzebna jest znajomość niemieckiego?
Następny artykułSkuteczny networking w biznesie – od czego zacząć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj