Jakie plusy niesie ze sobą impregnat do elewacji z piaskowca?

Zdecydowanie się na elewację z piaskowca to doskonały pomysł z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o trwałość, a ta będzie o wiele większa niż w przypadku zwykłego tynku. Dodatkowo można jeszcze podwyższyć jej stopień, stosując dedykowany impregnat do elewacji z piaskowca.

Kolejną zaletą piaskowców jest ich elegancki wygląd, który sprawia, że budynek prezentuje się okazale i bardzo efektownie… Trzeba jednak mieć na uwadze koszta, ponieważ naturalny kamień jest dość drogi. Ale możemy zastosować go na dwa sposoby. Albo stosując do na całej powierzchni budynku lub też tylko na wybranych jego elementach. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości, preferencji i gustu. Obydwa rozwiązania są dość często praktykowane i efekt końcowy jest zachwycający.

Zanim zaczniemy omawiać impregnaty do piaskowców i ich zalety, najpierw powiemy kilka słów o samym piaskowcu. Otóż piaskowiec to skała, która występuje w wersji wyłącznie matowej, ponieważ nie nadaje się do polerowania. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to najczęściej możemy spotkać piaskowiec w odcieniach jasnoszarych, jasnokremowych, brązowych, czerwonych i żółtych. Wybierając ten kamień naturalny, musimy mieć świadomość tego, że jest on dostępny w wersjach, które różnią się między sobą zastosowaniem. Mianowicie mowa tutaj o tym, że niektóre piaskowce ze względu na stopień ścieralności można stosować wyłącznie na elewację, a inne, które są twardsze, z powodzeniem można zakładać na schody czy posadzki. Jest to ważne, jeśli, np. mieliśmy w planach zarówno elewację, jak i schody wykonać z tego samego kamienia. Ale bez problemu można dobrać do elewacji kamień o mniejszym stopniu ścieralności, który zostanie przeznaczony na schody, a wyglądem niczym nie będzie się różnił od tego, który znajduje się na ścianie pionowej.

Impregnaty do piaskowców – zabezpieczenie na lata

Nowoczesne środki do impregnacji piaskowców gwarantują skuteczną ochronę na lata. Impregnaty do piaskowców potrafi zabezpieczyć materiał budowlany nawet na sześć lat. Jakie konkretnie plusy niesie ze sobą impregnat do elewacji z piaskowca? Otóż zabezpiecza on produkt przed zabrudzeniem, powstaniem plam czy wykwitów, jak również chroni przed skutkami erozji. Ponadto padający deszcz nie wnika w strukturę kamienia, co też jest bardzo ważne i ma wpływ na tzw. żywotność kamienia. A bieżące zabrudzenia można wyczyścić z niebywałą łatwością – wszystko dzięki powłoce, którą tworzy impregnat i powoduje, że brud nie przywiera do kamienia, lecz w prosty sposób daje się usunąć.

W sprzedaży dostępne są też impregnaty do piaskowców, które pozwalają uzyskać tzw. „mokry efekt”. Zaletą tego typu środków jest to, że wydobywają one kolor naturalnych kamieni i pogłębiają go. Poza tym ma on wszystkie właściwości zwykłego impregnatu, czyli również daje skuteczną ochronę przed zabrudzeniami, wnikaniem wody czy powstawaniem erozji, spowodowanej zmiennością warunków atmosferycznych. Dlatego jeżeli chcemy nie tylko zabezpieczyć kamień, ale również poprawić jego wygląd, to impregnaty do piaskowców z mokrym efektem są doskonałym wyborem!

Poprzedni artykułIdealne rozwiązania płatnicze? Jak je znaleźć w Twoim sklepie?
Następny artykułNaprawa auta? Remont mieszkania? Co zrobić, kiedy potrzebujemy pieniędzy teraz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj