5 powodów, dla których warto wziąć pożyczkę online

Szybka gotówka z instytucji pozabankowych stanowi świetną alternatywę dla kredytów zaciąganych w banku. Czasami w życiu zdarzają się różne sytuacje losowe, które wymagają dodatkowych nakładów finansowych, na które nie zawsze jest się przygotowanym.

Trzy możliwe rozwiązania

Z reguły pierwszym, co przychodzi na myśl w kryzysowej sytuacji finansowej to pożyczenie od rodziny lub znajomych. Jednak jak wiadomo, nie każdy dysponuje oszczędnościami, a dodatkowo takie rozwiązanie wiąże się z dzieleniem się z innymi swoimi problemami. Innym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej jest zaciągnięcie kredytu w banku lub pożyczka online z instytucji pozabankowej. Banki co prawda udzielają kredytów na korzystniejszych warunkach, ale nawet drobne sprawy, takie jak posiadanie zatrudnienia w oparciu o umowę cywilno-prawną czy negatywny wpis w rejestrze sprawiają, że decyzji odmownych jest bardzo dużo. Wówczas pozostaje skorzystanie z pomocy firm pozabankowych. Dlaczego warto? Poniżej znajduje się 5 powodów.

Wygodnie, szybko i bez zbędnych formalności

To już 3 powody, dla których warto skorzystać z szybkiej pożyczki. Praktycznie wszystkie firmy udzielają ich drogą online, co jest niesamowicie wygodne. Złożenie wniosku oraz otrzymanie gotówki jest szybkie – cały proces trwa kilkanaście minut. Firmy pożyczkowe nie wymagają wysyłania umowy z pracodawcą czy stosu różnych innych dokumentów. Aby otrzymać gotówkę należy wypełnić wniosek online i potwierdzić tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub poprzez specjalną aplikację. Szukasz bezpiecznej pożyczki? Sprawdź ofertę od Extra Portfel.

Negatywne wpisy w rejestrach często nie stanowią problemu

Banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do swoich klientów. Nawet drobny, negatywny wpis w bazie czy posiadanie umowy cywilno-prawnej mogą sprawić, że decyzja odnośnie udzielenia kredytu będzie odmowna. Pożyczka przez Internet jest w tym przypadku dobrą alternatywą. Owszem, istnieją firmy, które w ogóle nie udzielają pożyczek osobom zadłużonym, ale wiele z nich decyduje się na pomoc również takim ludziom. Przeszkodą w otrzymaniu gotówki mogą być zadłużenia sięgające kilkaset tysięcy złotych czy brak stałego źródła dochodu. Jednak praca na podstawie np. umowy o dzieło nie stanowi żadnego problemu.

Niskie oprocentowanie a nawet darmowe pożyczki

Czasy, gdy firmy pożyczkowe kojarzyły się wyłącznie z wyłudzaniem ogromnych pieniędzy od swoich klientów na szczęście już minęły. Obecnie pożyczkę można otrzymać na korzystnych warunkach, a dodatkowo istnieje wiele firm, które oferują nowym klientom opcję całkowicie darmową. Jedynym warunkiem do spełnienia jest terminowa spłata zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here