5 powodów, dla których warto wziąć pożyczkę online

Szybka gotówka z instytucji pozabankowych stanowi świetną alternatywę dla kredytów zaciąganych w banku. Czasami w życiu zdarzają się różne sytuacje losowe, które wymagają dodatkowych nakładów finansowych, na które nie zawsze jest się przygotowanym.

Trzy możliwe rozwiązania

Z reguły pierwszym, co przychodzi na myśl w kryzysowej sytuacji finansowej to pożyczenie od rodziny lub znajomych. Jednak jak wiadomo, nie każdy dysponuje oszczędnościami, a dodatkowo takie rozwiązanie wiąże się z dzieleniem się z innymi swoimi problemami. Innym wyjściem z trudnej sytuacji finansowej jest zaciągnięcie kredytu w banku lub pożyczka online z instytucji pozabankowej. Banki co prawda udzielają kredytów na korzystniejszych warunkach, ale nawet drobne sprawy, takie jak posiadanie zatrudnienia w oparciu o umowę cywilno-prawną czy negatywny wpis w rejestrze sprawiają, że decyzji odmownych jest bardzo dużo. Wówczas pozostaje skorzystanie z pomocy firm pozabankowych. Dlaczego warto? Poniżej znajduje się 5 powodów.

Wygodnie, szybko i bez zbędnych formalności

To już 3 powody, dla których warto skorzystać z szybkiej pożyczki. Praktycznie wszystkie firmy udzielają ich drogą online, co jest niesamowicie wygodne. Złożenie wniosku oraz otrzymanie gotówki jest szybkie – cały proces trwa kilkanaście minut. Firmy pożyczkowe nie wymagają wysyłania umowy z pracodawcą czy stosu różnych innych dokumentów. Aby otrzymać gotówkę należy wypełnić wniosek online i potwierdzić tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego lub poprzez specjalną aplikację. Szukasz bezpiecznej pożyczki? Sprawdź ofertę od Extra Portfel.

Negatywne wpisy w rejestrach często nie stanowią problemu

Banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do swoich klientów. Nawet drobny, negatywny wpis w bazie czy posiadanie umowy cywilno-prawnej mogą sprawić, że decyzja odnośnie udzielenia kredytu będzie odmowna. Pożyczka przez Internet jest w tym przypadku dobrą alternatywą. Owszem, istnieją firmy, które w ogóle nie udzielają pożyczek osobom zadłużonym, ale wiele z nich decyduje się na pomoc również takim ludziom. Przeszkodą w otrzymaniu gotówki mogą być zadłużenia sięgające kilkaset tysięcy złotych czy brak stałego źródła dochodu. Jednak praca na podstawie np. umowy o dzieło nie stanowi żadnego problemu.

Niskie oprocentowanie a nawet darmowe pożyczki

Czasy, gdy firmy pożyczkowe kojarzyły się wyłącznie z wyłudzaniem ogromnych pieniędzy od swoich klientów na szczęście już minęły. Obecnie pożyczkę można otrzymać na korzystnych warunkach, a dodatkowo istnieje wiele firm, które oferują nowym klientom opcję całkowicie darmową. Jedynym warunkiem do spełnienia jest terminowa spłata zobowiązania.

Poprzedni artykułCo dokładnie mają do zaoferowania biura tłumaczeń?
Następny artykułCzy niszczarka wystarczy, żeby bezpiecznie zniszczyć akta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj