Sejf na nośniki danych – zabezpiecz dane swojej firmy!

Kradzież lub zniszczenie najważniejszych informacji znajdujących się na płytkach DVD, CD, taśmach streamerowych czy dyskach zewnętrznych oznacza dla firmy często katastrofalne w skutkach problemy prawne i finansowe. Przechowywanie nośników danych w sejfach skutecznie wyeliminuje takie ryzyko.

Chmura i hasło to za mało

Wrażliwe dane, takie jak sprawozdania finansowe, szczegóły prowadzonych kontraktów lub realizowanych właśnie projektów badawczych firmy najczęściej archiwizują w formie elektronicznej. Płytki DVD, CD, karty SD i pendrive’y oraz dyski zewnętrze, tablety i laptopy umożliwiają umieszczenie na nich ogromnej ilości kluczowych informacji. W związku z tym muszą być szczególnie chronione przed uszkodzeniem oraz kradzieżą. W celu zabezpieczenia informacji przed zniszczeniem firmy równolegle umieszczają ich kopie na serwerach i w wirtualnych chmurach. Nie zawsze jednak nawet taka wielotorowa archiwizacja daje stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa danych. Wystarczy, że serwer ulegnie awarii lub hasło do chmury zostanie złamane przez hakerów.

Bezpieczne pliki

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie zabezpieczenie plików z danymi, które są przechowywane w siedzibie firmy, jest kluczowe dla jej funkcjonowania. Z tego względu opłacalną inwestycją będzie zakup specjalnych sejfów przeznaczonych do zdeponowania nośników danych. Informacje z przechowywanych poza sejfem kart pamięci, płytek DVD, CD i taśm streamerowych firma może stracić nie tylko w wyniku kradzieży. Do zniszczenia i utraty danych może także dojść w wyniku pożaru, awarii klimatyzacji czy pod wpływem wilgoci. Wystarczy również przez nieuwagę zalać gorącą kawą stojący na biurku laptop lub zrzucić na podłogę dysk zewnętrzny, by znajdujące się w nich informacje zostały bezpowrotnie stracone. Wyposażony w zaawansowane zabezpieczenia firmowy sejf ochroni nośniki przed kradzieżą, jakimkolwiek dostępem do nich osób niepowołanych oraz uszkodzeniem mechanicznym. Antywłamaniowe i ogniotrwałe sejfy do deponowania plików firmowych to najczęściej modele wolnostojące, z wnętrzem przystosowanym do przechowywania różnego typu nośników.

Sprawdź: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-na-nosniki-danych/

Poprzedni artykułKredyt bez zdolności kredytowej – gdzie szukać
Następny artykułCo to są pożyczki pozabankowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj