Profesjonalna wycena nieruchomości, czyli zadanie dla rzeczoznawcy majątkowego

Operat szacunkowy, który przedstawiaj proces wyceny nieruchomości i jej wartość to dokument, o który zabiegają między innymi właściciele nieruchomości mający w planach dokonać sprzedaży. Każdy, kto planuje sprzedaż nieruchomości, bez względu na jej rodzaj, pragnie uzyskać za nią jak najbardziej korzystną cenę, która będzie miała swoje odzwierciedlenie w tendencjach na rynku.

Chcąc uzyskać najbardziej miarodajną wycenę nieruchomości warto zatem skorzystać z profesjonalnej pomocy, która oferują rzeczoznawcy majątkowi jak http://www.wycenawlodarczyk.pl/.

Kim jest rzeczoznawca majątkowy i dlaczego warto skorzystać z jego wsparcia?

Rzeczoznawcy majątkowi to grupa specjalistów na rynku nieruchomości, których zadaniem jest określenie wartości nieruchomości. W ramach swoich zadań oceniają stan nieruchomości oraz identyfikują wszystkie cechy i czynniki mające wpływ wartość nieruchomości. Szacowanie nieruchomości wykonane przez rzeczoznawcę wymaga działania zgodnego ze standardami i zasadami opartymi na przepisach prawnych i etyce zawodowej. Muszą być one zatem realizowane z pełną starannością, bezstronnością oraz z zachowaniem szczególnej staranności. Profesjonalna wycena wymaga zatem obiektywnego podejścia, pozwalającego określić rzeczywistą wartość danej nieruchomości.

Podczas dokonywania wyceny, rzeczoznawca ustala stan prawny nieruchomości – m.in. ustala komu i jakie prawa przysługują względem nieruchomości. Kolejno dokonuje analizę rynku nieruchomości podobnych, biorąc pod uwagę wszelkie cechy i czynniki związane z przedmiotem wyceny, położeniem nieruchomości, jej stanem prawnym, fizycznym i przeznaczeniem w opracowaniach planistycznych. Rzeczoznawca może dokonać rzetelnej i właściwej wyceny tylko posiadając pełen zakres informacji i danych o nieruchomości. Podczas wyceny weryfikowane są dokumenty otrzymane od zleceniodawcy – dla przeprowadzenia wyceny muszą być one jak najbardziej aktualne. Wynikiem skrupulatnej pracy rzeczoznawcy majątkowego jest operat szacunkowy, który w sposób bardzo dokładny określają wszystkie aspekty brane pod uwagę podczas wyceny.

Kto może skorzystać z pomocy rzeczoznawcy?

Usługi rzeczoznawcy majątkowego kierowane są dla każdego, kto potrzebuje profesjonalnej wyceny nieruchomości. Określenie wartości domu, mieszkania, działki i innych nieruchomości mogą zatem potrzebować osoby fizyczne, urzędy, banki, firmy i przedsiębiorstwa, jak i inne dowolne podmioty.

Cena nieruchomości, a jej wartość

Cena i wartość nieruchomości nie są pojęciami jednoznacznymi, bowiem obejmują one dwie różne kwestie. Wartość nieruchomości to wycena oparta na analizie przeprowadzonej wedle zasad wynikających z przepisów prawnych i ze standardów zawodu rzeczoznawcy. Jest to zatem określenie najbardziej prawdopodobnej ceny możliwej do uzyskania za daną nieruchomość na rynku.

Cena oferowana za daną nieruchomość na rynku wynika z kolei z zachowań uczestników działających na danym rynku i może opierać się na różnych działaniach i sytuacji, w której znajduje się dana strona. Mogą pojawić się bowiem ceny zaniżone, gdy sprzedawca pragnie szybko upłynnić nieruchomość – cena może być ona zatem zupełnie odmienna od rzeczywistej, szacowanej wartości danej nieruchomości.
Więcej informacji znajdziesz na http://www.wycenawlodarczyk.pl/wycena-nieruchomosci-jaworzno/

Poprzedni artykułJak skutecznie zorganizować swój czas pracy?
Następny artykułPorady na cały rok, czyli kalendarze rolników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj