Potykacze – co to jest?

W każdym mieście spotkamy się z różnymi formami reklamy. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie reklama stanowi najważniejszy elementy sprzedaży. Banery, gabloty reklamowe czy ulotki to wszystko ma na celu zachęcić do przeglądania danych produktów lub usług. Do jednej z form reklamy należą potykacze. Jednak czym tak naprawdę są i co warto o nich wiedzieć? O wszystkich ich zaletach dowiesz się w artykule. Zapraszamy do lektury!

Czym są potykacze?

Potykacz reklamowy składa się z dwóch plansz lub płyt, które są ze sobą połączone poprzez górną krawędź w taki sposób, że cały element przypomina literę „A”. Na potykaczu najczęściej umieszcza się najważniejsze informacje jak ofertę dnia, promocje, czy ciekawe produkty lub usługi, które są aktualnie dostępne. Mogą być również wykonane z różnych materiałów – od drewna, plastiku do metalu, dlatego w zależności od rodzaju są w stanie wytrzymać czynniki zewnętrzne. Element ten stanowi świetne uzupełnienie reklamy lokalu czy sklepu.

Przestrzeń do pisania na potykaczu można dowolnie zmieniać według własnych potrzeb. Występują w różnych wersjach wymiarowych i kolorach, dlatego z pewnością każdy, kto chce się w niego wyposażyć znajdzie jego odpowiedni model.

Gdzie przydadzą się potykacze?

Potykacze mogą pochwalić się popularnością wśród różnych lokali, niezależnie od ich branży. Najczęściej ustawione zostają przed sklepami, restauracjami, kawiarniami czy innymi lokalami gastronomicznymi. Korzystają z nich także lokale usługowe jako idealna reklama dla przechodniów czy stałych klientów. Można umieścić na nich zmiany w menu, promocje czy oferty dostępne na dany dzień.

Zalety posiadania potykaczy

 • możliwość umieszczenia dowolnych informacji
 • łatwy w obsłudze
 • możliwość przenoszenia w inne miejsca
 • odporny na warunki atmosferyczne i czynniki zewnętrzne
 • przyciąga uwagę
 • nadaje się do wielu lokali i sklepów
 • możliwość wyboru różnego rozmiaru i koloru

Rodzaje potykacze

Warto również wiedzieć, że możemy znaleźć różnego rodzaju potykacze. Wszystko za sprawą tego, że stały się popularną formą reklamy, dlatego można spotkać je w różnej formie. W sklepach możemy znaleźć:

 • potykacze plastikowe (wykonane z plastiku – bardzo odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia, łatwe w przenoszeniu)
 • potykacze drewniane (najpopularniejszy rodzaj potykaczy, wytrzymałe i dobrze radzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych),
 • potykacze kredowe (w każdej chwili można na potykaczu wprowadzić zmiany, umożliwia swobodną edycję napisu na elemencie),
 • potykacze metalowe lub aluminiowe (wytrzymałe potykacze, zapewniają największą odporność, wyposażone zazwyczaj w mechanizm zatrzaskowy),
 • potykacze podświetlane (przyciąga uwagę klientów, posiada moduł, dzięki któremu można podświetlić treść lub sam potykacz).

Podsumowanie

Zastosowanie potykaczy możemy dopatrywać się przede wszystkim w obszarze marketingu, gdzie często stosuje się tradycyjne formy promocji swojego biznesu. Potykacze świetnie sprawdzą się w dużych miastach, gdzie wiele lokali jest umiejscowionych obok siebie. Dzięki niemu można wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć nie tylko mieszkańców, ale również turystów, którzy stają się naszymi klientami.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułJak wygląda kupno gotowej spółki?
Następny artykułFirmowe imprezy integracyjne – dlaczego warto je organizować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj