Jak wygląda kupno gotowej spółki?

Spółki nie trzeba zakładać. Można zakupić ją już jako gotową do rozpoczęcia działalności. Jakie są główne zalety takiego rozwiązania? Jak dokładnie wygląda proces kupna gotowej spółki?

Gotowe spółki sprzedam od ręki

Spółka to forma prowadzenia działalności, która ma kilku właścicieli razem decydujących się na biznes. Jednym z najczęściej zakładanych typów spółek jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, czyli inaczej spółka z o.o.

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest związane z określonymi wymogami prawnymi do spełnienia. Dodatkowo, to proces dość czasochłonny. Właśnie dlatego na rynku zaczęły pojawiać się gotowe spółki z o.o.

Gotowe spółki to spółki zarejestrowane, od razu gotowe do nabycia, które nie posiadają jeszcze historii, zawartych umów oraz innych zobowiązań. To spółka, która może rozpocząć działalność bez czekania na dopełnienie formalności związanych z jej rejestracją. Wystarczą tylko proste formalności związane z zakupem spółki i zmianą jej właścicieli.

Zakup takich spółek umożliwiają przede wszystkim kancelarie prawne specjalizujące się w tym obszarze, jak np. kancelaria prawa gospodarczego.

Zalety zakupu gotowej spółki

Wśród największych plusów takiego rozwiązania należy wymienić m.in.:

  • brak problemów związanych z rejestracją spółki,
  • oszczędność czasu – działalność można zacząć od razu,
  • możliwość zakupu spółki z określonym stażem, wyposażeniem, założonym kontem bankowym.

Przebieg procesu zakupu spółki gotowej

Wspólnicy zainteresowani zakupieniem gotowej spółki mogą zrobić to w kilku prostych krokach. W transakcji może asystować także prawnik specjalizujący się w prawie gospodarczym czy prawnik prawa pracy, który zadba o prawidłowość całego procesu.

Pierwszym etapem jest kontakt z kancelarią prowadzącą sprzedaż spółek. Następnie wybiera się odpowiednią spółkę i zawiera się umowę jej zakupu. W ramach umowy prowadzone są także inne formalności, które są niezbędne do przejęcia zakupionej spółki.

Warto także wskazać, że kancelarie prowadzące sprzedaż spółek mogą zaoferować swoim klientom dostęp do pełnej gamy usług dodatkowych, na przykład związanych z obsługą rachunkową, kadrową i płacową, prawną.

Poprzedni artykułPozycjonowanie stron w Google – od czego zależy pozycja w rankingu?
Następny artykułPotykacze – co to jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj