Uczciwość w biznesie, czyli system ISO 37001

Uczciwość w biznesie, czyli system ISO 37001

W biznesie liczy się nie tylko zysk, ale też zasady jakimi kieruje się organizacja i uczciwy sposób działania. Firmy, które cieszą się zaufaniem swoich klientów i kontrahentów łatwiej osiągają sukcesy i stabilnie się rozwijają.

Zaufanie walutą przyszłości

Korupcja, oszustwa, „ustawiane przetargi” to największe grzechy w dzisiejszym świecie biznesu. W czasach szybkiego przekazywania informacji poprzez Internet i niezależne media takie błędy są szybko wychwytywane i publikowane szerokiej publiczności. Firma, która zostanie przyłapana na nieuczciwych praktykach może z dnia na dzień popaść w poważne kłopoty. Oczywiście w pierwszej kolejności ucierpi wizerunek przedsiębiorstwa, następnie stopniowo wycofują się akcjonariusze i kontrahenci, a klienci bojkotują produkty. Natomiast firmy, które wyróżniają się uczciwością i wręcz przezroczystością wszelkich działań cieszą się dużym zaufaniem, co przekłada się na przywiązanie do marki oraz wieloletnie stabilne współprace z partnerami.

Certyfikacja antykorupcyjna

Wdrożenie systemu ISO 37001 pozwala na wdrożenie procedur, które zmniejszają ryzyko wystąpienia nieuczciwych praktyk, szybkie wykrywanie korupcji i sprawne wdrażanie odpowiednich działań. System zarządzania antykorupcyjnego powinien być wspierany przez kardę zarządzającą, która poprzez dobry przykład będzie inspirować innych pracowników i zwiększać ich zaangażowanie w etyczne prowadzenie biznesu. Certyfikacja ISO 37001 (http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/Anti-Bribery) oznacza z zgodność z aktualnymi wymogami prawnymi w zakresie działań antykorupcyjnych. Dzięki posiadaniu certyfikatu nawet w przypadku wystąpienia w organizacji nieuczciwych zachowań, mamy jednoznaczny dowód, że dołożono wszelkich starań, aby takim sytuacjom zapobiegać. Wdrożenie tego systemu nie tylko zwiększa bezpieczeństwo i przejrzystość wszelkich działań, ale też wpływa pozytywnie na wizerunek firmy oraz poziom zaufania.

Poprzedni artykułRusza wiosenna sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników
Następny artykułZgłoszenie szkody w PZU – 5 minut i gotowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj