Ubezpieczenie turystyczne a wakacyjne – czym się różnią?

Wybierasz się w podróż po kraju lub za granicę? Bez wątpienia przyda Ci się odpowiednia ochrona. Jaką wybrać: turystyczną, a może wakacyjną? Czym się te polisy różnią i która jest korzystniejsza? W artykule przyjrzeliśmy się nazewnictwu ubezpieczeń podróżnych i omówiliśmy warianty ukazane w tytule. Zdobądź podstawową wiedzę i wybierz właściwą ochronę w kraju lub za granicą!

Ubezpieczenia: podróżne, turystyczne, wakacyjne, zagraniczne…

Mimo licznych nazw ubezpieczeń turystycznych w rzeczywistości wszystkie są tym samym i mają tożsamy cel – zapewniają ochronę osobie podróżującej. Różnice w nazewnictwie wynikają z odmiennych rodzajów wypraw. Ten, kto jedzie na wakacje, zazwyczaj chce wypocząć i spędza na miejscu więcej czasu. Z kolei wycieczki turystyczne są krótsze i intensywniejsze.

Rodzaj aktywności podejmowanej w podróży przekłada się na to, które składniki ubezpieczenia są ważniejsze. W czasie dwudniowej pieszej wycieczki po górach mniejsze znaczenie będzie miała ochrona bagażu, z kolei w państwach o niestabilnej sytuacji politycznej bardzo ważna okaże się ochrona zdarzeń wynikających z aktów terrorystycznych. Wybierając ubezpieczenie wakacyjne zamiast turystycznego, łatwiej Ci będzie znaleźć ofertę o dopasowanym do Twoich potrzeb zakresie – to tyle.

Ubezpieczenie wakacyjne – jakie wybrać?

Weźmy za przykład ubezpieczenia wakacyjne na KioskPolis.pl, czyli stronie oferującej darmową porównywarkę polis podróżnych i komunikacyjnych. Są to oferty dopasowane do kraju lub krajów wyjazdu (w porównywarce należy zaznaczyć wszystkie!) oraz rodzaju wypoczynku. Mniejszej ochrony będą potrzebowali urlopowicze planujący pasywne spędzanie czasu, np. leżenie na plaży, opalanie się, korzystanie z hotelowego SPA.

Dopasowane do swoich upodobań ubezpieczenie wakacyjne znajdą też osoby uwielbiające uprawianie sportów – znanych, ale też nowych. Wystarczy wybrać w porównywarce wszystkie dyscypliny, jakim będziesz się oddawał na wyjeździe. Pamiętaj, by nie pominąć żadnej, ponieważ jeśli doznasz uszkodzenia ciała właściwie wtedy, ubezpieczyciel nie będzie miał obowiązku wypłacić Ci odszkodowania.

Ubezpieczenie turystyczne – co powinno zawierać?

Ubezpieczenie turystyczne wybierają osoby, które myślą o spędzaniu czasu na urlopie aktywnie. Może to być klasyczna turystyka – np. zwiedzanie miast, korzystanie z atrakcji lokalnych – lecz również sportowa. W porównywarce dokładnie ustal terminy wyjazdu i przyjazdu z wyprawy, ponieważ ochrony będziesz potrzebował tylko w tym czasie. Idealne dopasowanie ubezpieczenia podróżnego do liczby dni wycieczki pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Zwróć uwagę na dodatki zawarte w polisie oraz sumy poszczególnych elementów. Turysta powinien wybrać ochronę kosztów leczenia na minimum 30 tysięcy euro. Jeśli zamierzasz uprawiać sporty, nawet więcej – od 50 tysięcy euro wzwyż. Przydatne będą NNW i ochrona sprzętu elektronicznego: laptopów, aparatów, kamer, dronów.

Jeśli na wakacje lub kilkudniową wycieczkę wybierają się z Tobą osoby przewlekle chore lub spodziewające się dziecka, koniecznie poinformuj o tym fakcie ubezpieczyciela. Zatajenie tego typu informacji poskutkuje natychmiastowym zerwaniem umowy w razie nastąpienia szkody. Osoby chore, ciężarne i uprawiające sporty muszą mieć ochronę o szerszym zakresie i wyższej kwocie usług medycznych.

Poprzedni artykułWażenie palet w magazynie – dlaczego warto? Jak wybrać wagę?
Następny artykułMobilny handlowiec – program dla przedstawicieli handlowych route.plus!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj