Terminal płatniczy – dlaczego warto go zainstalować?

Terminal płatniczy - dlaczego warto go zainstalować?

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy często obawiają się kosztów związanych z instalacją i obsługą terminali płatniczych. Tymczasem, dzięki programowi Polska Bezgotówkowa, mogą oni być zwolnieni z tych kosztów przez okres 12 miesięcy. Jak otrzymać terminal bez abonamentu? Jakie korzyści daje przedsiębiorcom przyjmowanie płatności bezgotówkowych?

Skrócenie kolejek, większe bezpieczeństwo, sprawniejsza obsługa, większe obroty i pozytywny wizerunek to tylko niektóre z korzyści, jakie daje przedsiębiorcy terminal kart płatniczych.

Dla klientów terminal oznacza ułatwienie i większy komfort robienia zakupów, czy korzystania z danej usługi. Konsumenci postrzegają wówczas przedsiębiorstwo jako nowoczesne i bardziej przyjazne klientom. Nie muszą nosić przy sobie portfela wypchanego banknotami, nie ogranicza ich także ilość gotówki, jaką maja przy sobie. Co więcej, klienci przyznają, że częściej i chętniej robią zakupy w miejscu, gdzie istnieje możliwość płatności kartą. Skłonni są także wydawać wówczas większe kwoty.

Okazuje się jednak, że w Polsce wciąż nie zawsze możliwy jest wybór między płatnością kartą a gotówką. Trudno się obyć bez gotówki np. na targach, bazarach czy w małych sklepach osiedlowych. Terminale nie zawsze instalowane są też w salonach fryzjerskich, kosmetycznych czy warsztatach samochodowych.

Jak wynika z najnowszego badania „Postawy Polaków wobec form płatności”, przeprowadzonego dla eService, większość ankietowanych chciałaby mieć możliwość wyboru sposoby płatności nie tylko w sklepach internetowych – gdzie zdecydowanie preferowane są płatności bezgotówkowe, ale także w sklepach spożywczych i innych, np. odzieżowych czy ze sprzętem RTV i AGD.

Z badania wynika, że aż 60 proc. konsumentów preferuje płatności kartą. 31 proc. woli posługiwać się gotówką, a 9 proc. jest w tej kwestii niezdecydowanych.

Polska Bezgotówkowa – z myślą o przedsiębiorcach i klientach

Do tej pory opłaty związane z instalacją i obsługą terminala mogły stanowić znaczny wydatek dla mikro, małych i średnich firm. Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa przedsiębiorca może otrzymać do 3 darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie ponosić kosztów związanych z obsługą urządzeń, w tym nie płacić prowizji od transakcji dokonywanych kartami Visa i MasterCard. Chcesz wziąć udział w programie Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/oferta/.

By otrzymać darmowy terminal należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać urządzenie, wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. Jaki terminal płatniczy wybrać? Wszystkie urządzenia oferowane w ramach programu obsługują płatności kartami Visa, MasterCard, Diners, UPI, JCB, a także płatności BLIKiem i telefonem komórkowym. Dostępne są urządzenia zarówno w wersji stacjonarnej, jak i przenośnej oraz nowoczesne modele typu smart.

Poprzedni artykułCzy możliwe jest samodzielne usunięcie negatywnych wpisów w BIK?
Następny artykułInfluencer marketing – na czym polega i kiedy warto w niego inwestować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj