Pozycjonowanie stron w Google – od czego zależy pozycja w rankingu?

Specjaliści od pozycjonowania bardzo często zadają sobie pytanie od czego zależy pozycja strony www w Google. Robią to, ponieważ czynników, które mają wpływ na tę pozycję, jest wiele, a kryteria oceniania przez Google wciąż się zmieniają. Czy zatem kierować się, planując pozycjonowanie stron?

  1. Content
  2. Słowa kluczowe a pozycjonowanie stron
  3. Pozycjonowanie stron zależne od historii

Podczas oceny danej witryny, Google bierze pod uwagę nie tylko jej aktualny stan, a więc zawarte na niej treści, słowa kluczowe czy linki. Bada również historię domeny, jej wiek i ilość nałożonych kar.

Content

Na pozycjonowanie stron www wpływ ma cała treść strony, a więc nie tylko teksty, ale również grafiki, układ, itp. Kluczowe znaczenie ma unikalność i jakość – ta druga powinna być wysoka, a treści użyteczne dla użytkownika i robotów Google. Zadbać trzeba też o tak prozaiczne elementy jak poprawność gramatyczna, ortograficzna, składniowa i interpunkcyjna zamieszczanych treści, a przede wszystkim ich unikalność. Na pozycję w wynikach wyszukiwania negatywnie wpływa kopiowanie i powielanie treści, a także ich synonimizowanie. Dla skuteczności pozycjonowania znaczenie ma również aktualizowanie treści i jej „rozmiar”, np. aktualizacja całych podstron lub sekcji strony jest bardzo dobrze odbierana przez Google.

Słowa kluczowe a pozycjonowanie stron

Nie od dziś wiadomo, że internauci szukają poszczególnych towarów i usług za pomocą haseł, tzw. słów kluczowych. To z ich użyciem pozycjonuje się strony www tak, aby internauta, który poszukuje informacji, mógł od razu trafić na interesującą go stronę. A więc słowa kluczowe powinny występować nie tylko w treściach zamieszczonych na stronie, ale również w tytule strony i jej opisie. Dodatkowo frazę kluczową warto również zamieścić w adresie url, dzięki czemu pozycjonowanie stron Gdańsk będzie jeszcze skuteczniejsze. Innymi słowy, słowa kluczowe powinny znajdować się we wszystkich ważnych elementach strony, które podczas pozycjonowania bierze pod uwagę Google.

Pozycjonowanie stron zależne od historii

Niebagatelne znaczenie dla pozycjonowania stron ma ich historia. Liczy się nie tyle wiek, co ilość i jakość linków oraz nałożone przez Google kary. Prowadzone w trakcie istnienia strony działania wpływają na jej użyteczność, a więc jeśli do strony nie prowadzą żadne linki, a jej treść nie była przez długi czas aktualizowana, użyteczność witryny dla Google plasuje się na poziomie nowo powstałej strony www. Z tego powodu specjaliści z dolp.pl zwracają baczną uwagę na historię witryny, a na podstawie wyciągniętych wniosków podejmują odpowiednie działania.

Poprzedni artykułJak zapewnić cyberbezpiezeństwo w firmie?
Następny artykułJak wygląda kupno gotowej spółki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj