Kiedy warto zabezpieczyć drewno bejcą?

Na współczesnym rynku jest wiele preparatów do zabezpieczania powierzchni drewnianych różnego przeznaczenie. Jednak cały czas do niektórych zastosowań trudno znaleźć lepsze rozwiązanie niż bejca olejna, szczególnie gdy w grę wchodzi zabezpieczanie efektownych drewnianych mebli. Przyjrzyjmy się jakie możliwości oferują nowoczesne bejce.

Jak działa bejca olejna do mebli?

Jak sama nazwa wskazuje, nowoczesna bejca olejna do mebli jest preparatem, który został opracowany na bazie najskuteczniejszych w branży olei i wosków. To świetny środek do barwienia świeżego i renowanego drewna, który może podkreślać i utrwalać naturalną kolorystykę drewna, jak i barwić je na szereg dostępnych kolorów. Dużą zaletą takich produktów jest ich wysoka skuteczność oraz szybka aplikacja. Zastosowanie bejcy gwarantuje szybki postęp prac i daje kontrolę nad tym, jaki efekt ostatecznie się uzyska.

Bejca olejna do mebli po nałożeniu jednej warstwy delikatnie barwi drewno. Efekt ten określa się mianem barwienia transparentnego. Jest dość specyficzny, ale znajduje szerokie grono zwolenników. Użytkownicy, którzy oczekują bardziej intensywnego barwienia drewna, zazwyczaj osiągają oczekiwany rezultat już po położeniu drugiej warstwy. Dwuetapowe barwienie drewna bejcą daje efekt, który określa się właśnie barwieniem intensywnym.

Jaką kolorystykę oferuje bejca olejna?

Bejca olejna do mebli jest dostępna w wielu różnych kolorach. Do najpopularniejszych zalicza się surowe drewno oraz inne ciemniejsze odcienie. Dzięki szerokiej palecie dostępnych barw możliwe jest nadanie meblom ekskluzywnej estetyki nawiązującej do drewna egzotycznego. Bardzo dobrze do tego celu nadaje się lakierobejca do mebli w kolorze Jatoba, Hawana, Koniak czy Tabak.

Ciekawe nowoczesne aranżacje można uzyskać, wybierając któryś z eleganckich odcieni szarości. Dostępne są m.in. grafit, srebrny szary i jasny szary. Bardzo popularne obecnie jest także barwienie drewna na kolor biały. Bejca olejna nadaje się do tego zastosowania idealnie, a oprócz tego aranżacje można także przełamywać, barwiąc drewno na kolor czarny, co daje bardzo interesujący efekt.

Zastosowanie bejcy na bazie wosków i olei

Właściwości bejcy olejnej dostępnej w naszej ofercie umożliwiają zastosowanie jej na różnego rodzaju powierzchniach. Preparat ten sprawdza się rewelacyjnie podczas nakładanie na płaskie rozległe powierzchnie, jak i przy aplikacji na meble o skomplikowanej konstrukcji i zróżnicowanym wykończeniu. Bejce można nanosić niemal w dowolny sposób, przy czym trzeba mieć świadomość, że zmiana techniki nakładania może przynieść różne efekty.

Dlatego rekomenduje się sprawdzenie, jaki efekt można uzyskać, stosując różne techniki aplikacji, takie jak np. pędzle, szczotki czy szmatki. Bejca olejna do mebli to produkt dedykowany do barwienie mebli z litego i klejonego drewna. Sprawdza się też bardzo dobrze w aplikacji na podłogi czy schody. Warunkiem dobrych parametrów użytkowych drewna zabezpieczonego bejcą olejną jest nałożenie końcowej powłoki z twardego wosku olejnego. Tylko wtedy ochrona jest naprawdę skuteczna, a efekt wizualny w pełni zadowalający.

Poprzedni artykułFormularz ZUS ZWUA – co to jest i do czego służy
Następny artykułStatuetki szklane. Efektowne upominki okolicznościowe z indywidualnym znakowaniem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj