Jak dbać o poziom wilgoci w magazynach przemysłowych?

Często w magazynach pojawia się problem z wilgocią, która jest nie mniej dokuczliwa niż np. kurz. Powoduje to negatywny wpływ na opakowania, które znajdują się w środku i może spowodować w efekcie nawet wycofanie całości palet lub stanów magazynowych. Dlatego tak ważne jest osuszanie za pomocą specjalnych urządzeń, co pozwala zachować stałą jakość powietrza.

Jak zachować właściwy poziom wilgoci w magazynach? O czym pamiętać?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele rozwiązań w zakresie osuszania powietrza. Popularne są m.in. osuszacze kondensacyjne lub osuszacze adsorpcyjne. Jedne i drugie są dostępne w postaci mobilnej oraz stacjonarnej. By zachować właściwy poziom wilgoci w magazynach tego typu urządzenia mają zastosowanie podczas uzupełniania wyposażenia hal i obszarów gdzie dokonuje się transport i składowanie.

Zalety osuszaczy powietrza stosowanych w magazynach i na halach

Warto wskazać, że stosowanie na co dzień osuszaczy ma pozytywny wpływ na pracę w magazynach i na halach. Do zalet zalicza się takie kwestie jak:

  1. Niska temperatura punktu ros w magazynach, co wynika z zastosowania innowacyjnych osuszaczy. W efekcie ich pracy dochodzi do zmniejszenia poziomu wilgotności powietrza i obniżenia temperatury, co sprawia, że unika się powstawania kondensatu. Nie ma, zatem obaw, że opakowania tekturowe i inne zmiękną w wilgotnym pomieszczeniu.
  2. Osuszacze mobilne powodują, że zarówno kurz, jak i zarodniki i bakterie są efektywnie usuwane i się nie namnażają. Dzięki temu możliwe jest spełnienie standardów pracy w magazynach i na halach, a ponadto wzrasta zdolność do pracy nawet przy znacznej liczbie osób na metr kwadratowy pomieszczenia. Same osuszacze posiadają wysokie parametry pracy, co wpływa pozytywnie na proces pracy na hali i pozwala szybko i sprawnie dbać o codzienne warunki otoczenia.
  3. Nowoczesne osuszacze mają system przystosowany do szybkiej zmiany pozycji wentylatora. W praktyce daje to możliwość uniwersalnego zastosowania ich w zależności od potrzeb łańcucha filtrowania. Część modeli jest ponadto wyposażona w czujniki sterowania, które zapewniają możliwość zachowania zadanej ilości powietrza oraz jednakowej wydajności filtrowania.

Osuszacze, jakie można znaleźć obecnie na rynku, łączą się w całość z systemami z branży logistycznej oraz transportowej. Dzięki temu wpływają na całościową koncepcję systemu klimatyzacji z zachowaniem lokalnej specyfiki. Potwierdzają to testy, które oceniają poziom bezpieczeństwa dla standardów miejsc pracy w magazynach i na halach.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Pneumatik S.A.

Poprzedni artykułStatuetki szklane. Efektowne upominki okolicznościowe z indywidualnym znakowaniem
Następny artykułAgencja marketingowa – co obejmuje nasza oferta usług?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj